Jokulsarlon

4.56       See Reviews (9)
Ola
Ola
Autorka, Travelbay

Jokulsarlon is a unique glacial lake located in the southern part of Vatnajökull National Park . Its area is about 18 km, and thanks to its depth, which reaches almost 290 m, it has been recognized as the deepest lake in Iceland. So if you dream of seeing one of the most beautiful glacier lagoons and even sailing its waters, then you should definitely go to the Jokulsarlon.

Jokulsarlon
Jokulsarlon, Iceland - © Brate

You might be interested in the fact that this lake is relatively new, as it only started to form in 1934 as the Breiðamerkurjökull glacier retreated from the edge of the Atlantic Ocean. Thanks to this, the fresh water from the lake is combined with the salty water, thus giving the Jokulsarlon its unique color. In addition, near the lake you can see seals, which are the perfect complement to this still beautiful view.

For whom?

Jökulsárlón is a beautiful place with hundreds of kilometers to go, so if you like challenges and physical activity, you will definitely like the trip. Besides, you should know that the area around the lake, as well as the lake itself, was the background in many world film productions. Therefore, if you are a cinema fan, such a trip can become a dream come true.

Gallery

  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
  • Jokulsarlon
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Brate

Recommended accomodations

Here are the accommodations that we can recommend with a clear conscience. We only recommend hotels that we have visited ourselves.
Adventure Hotel Hof
Very good
2285 Reviews
8
Brate

Adventure Hotel Hof

Adventure Hotel Hof to niepozorny budynek położony w pięknej okolicy. Pokoje są urocze, kolorowe i bardzo wygodne, natomiast łazienka tonuje całe pomieszczenie i w dodatku jest bardzo czysta. Samo miejsce stanowi idealną bazę wypadową dla wycieczek krajoznawczych. Jedyne co można zmienić to warto zadbać o lepsze wygłuszenie pomieszczeń, ponieważ słyszeliśmy sąsiadów za ścianą. Poza tym cały pobyt był mile spędzonym czasem, dlatego chętnie będziemy polecać to miejsce.

Guesthouse Skálafell
Excellent
697 Reviews
8.7
Brate

Guesthouse Skálafell

Guesthouse Skálafell znajduje się w świetnej lokalizacji, z której jest blisko do najciekawszych miejsc na wyspie. Na gości czeka skromny, ale schludny pokoik oraz malutka łazienka. Całość choć niewielka sprawia miłe wrażenie. Zawsze rano można zjeść śniadanie serwowane w formie bufetu, gdzie podawane są m.in. pyszne naleśniki z domowymi dżemami. Myślę, że zdecydowanie warto się tutaj zatrzymać, choć na jedną noc.

Brunnholl Country Guesthouse
Fantastic
891 Reviews
8.4
Brate

Brunnholl Country Guesthouse

Brunnholl Country Guesthouse jest całkiem sporym budynkiem mieszczącym się na pięknej farmie, niedaleko parku narodowego. W pokoju znajduje się bardzo wygodne łóżko oraz biurko, przy którym można sobie popracować. Trzeba przyznać, że śniadania są tutaj fenomenalne. Jest stworzone z produktów z gospodarstwa i powinno się tu przyjechać by spróbować, choć jednego dania. Poza tym personel tutaj jest niezwykle życzliwy i chętnie udziela pomocy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Skyrhúsid Guest House
Excellent
1824 Reviews
8.9
Brate

Skyrhúsid Guest House

Skyrhúsid Guest House ma to szczęście, że mieści się praktycznie pod samymi górami, co gwarantuje wyjątkowe widoki. Goście mają do dyspozycji duże i jasne pokoje oraz restaurację, w których można skosztować wspaniałej kuchni. Natomiast w części jadalnej jest stały dostęp do ciepłych i zimnych napojów. Co ciekawe na miejscu mieści się muzeum, więc można zacząć wycieczkę już od wyjścia z pokoju.

Hali Country Hotel
Excellent
2989 Reviews
8.7
Brate

Hali Country Hotel

Hali Country Hotel mieści się w świetnej lokalizacji, z której można podziwiać lodowiec i ocean. Pokoje w hotelu są urządzone w dobrym guście i bardzo nam się spodobała ogólna kolorystyka pomieszczeń. Goście mogą skosztować lokalnej kuchni, a także kupić prowiant na lunch. W dodatku na miejscu znajduje się bar, w którym można się zrelaksować po całym dniu aktywności w okolicy.

Read more

Islandia
What to see in Iceland?
Islandia
National parks in Iceland
Islandia
Activities in Iceland
Islandia
Off the trail in Iceland
Brate
EN
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icon
©2023 Brate
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia