Thorsmork

4.00       See Reviews (6)
Ola
Ola
Autorka, Travelbay

Thórsmörk is a unique mountain range located in the south of Iceland . Its name comes from the Norse god Thor , who in mythology is one of the main gods due to, among others, for power over one of the most important forces of nature, the storm. This area is one of the most popular destinations in the country, so if you are going on a trip around the ice island, you should stop there, if only for a few moments.

Thorsmork, Iceland

Thorsmork, Iceland - © Brate

Thorsmork is located between the Eyjafjallajökull and Tindfjallajökull glaciers, which are unique attractions in themselves. Not only because of its location and unique beauty, but also because under their cover there are volcanoes, including one active.

For whom?

If you are a person who values physical activity, and you love nature, do not hesitate for a moment and visit this beautiful island. By coming here, you can be sure that Thórsmörk will meet your expectations for an amazing adventure and unique emotions that will remain in your memory forever. In the area it is worth seeing Skogafoss , Seljalandsfoss , Reynisfjara .

Gallery

  • Thorsmork
  • Thorsmork
  • Thorsmork
  • Thorsmork
  • Thorsmork
  • Thorsmork
  • Thorsmork
  • Thorsmork
  • Thorsmork
  • Thorsmork
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Brate

Recommended accomodations

Here are the accommodations that we can recommend with a clear conscience. We only recommend hotels that we have visited ourselves.
Volcano Huts Þórsmörk
Very good
391 Reviews
7.7
Brate

Volcano Huts Þórsmörk

Volcano Huts Þórsmörk znajduje się w samym rezerwacie Thorsmork, dzięki czemu już od początku dobrze się zapowiada. Pokoje to właściwie urocze domki, w których jest wszystko, czego człowiekowi potrzeba. Dodatkowo na gości czeka śniadanie serwowane w formie bufetu, w którym wzięto pod uwagę również preferencje wegan. Wszystko to sprawiło, że nasz pobyt był naprawdę przyjemnym doświadczeniem.

Hótel Skógafoss
Fantastic
1313 Reviews
8.3
Brate

Hótel Skógafoss

Hótel Skógafoss posiada jedną z lepszych lokalizacji, z którym można się dostać do rezerwatu. Pokoje są trochę małe, ale za to bardzo przytulne i wygodnie. Tak samo wygląda łazienka. Całość sprawia wrażenie komfortu i czystości, a w dodatku widok z okna jest niesamowity. Ponadto obiekt gwarantuje śniadanie kontynentalne, w którym można znaleźć produkty smaczne i dobrej jakości.

Hotel Skogar
Very good
246 Reviews
7.7
Brate

Hotel Skogar

Hotel Skogar mieści się w pięknej okolicy, blisko wodospadu Skogarfoss. Pomieszczenia są jasne, przestronne i bardzo czyste. Łóżko również należy do tych wygodniejszych, co w hotelach jest rzadkością. Jest to idealne miejsce, w którym można się przygotować do wszelkiego rodzaju aktywności, jak choćby wypad na lodowiec Myrdals.

Stóra-Mörk 3
Excellent
1539 Reviews
8.6
Brate

Stóra-Mörk 3

Stóra-Mörk 3 położony jest w świetnej lokalizacji, blisko rezerwatu Thorsmork. Pokoje są proste, bez większego pomysłu na wystrój, ale bardzo czyste. Z okna można zobaczyć wspaniałe tereny. Bardzo spodobał mi się fakt, że wzięto pod uwagę najmłodszych gości i przygotowano dla nich miejsce do zabawy. Dzięki temu nasze pociechy się nie nudziły i mogły, w przerwie od wycieczek się pobawić.

UMI Hotel
Excellent
559 Reviews
8.9
Brate

UMI Hotel

UMI Hotel to ciekawy budynek, który znajduje się blisko wulkanu Eyjafjallajökull, dzięki czemu można go podziwiać z okna. Wystrój można zaliczyć do nowoczesnych, a każde pomieszczenie jest utrzymane w czystości. Na gości ponadto czeka przepyszne śniadanie oraz wspaniała obsługa, która chętnie służy pomocą. Zdecydowanie był to jeden z najlepszych pobytów w moim życiu.

Read more

Islandia
What to see in Iceland?
Islandia
National parks in Iceland
Islandia
Activities in Iceland
Islandia
Off the trail in Iceland
Brate
EN
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icon
©2023 Brate
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia