Snaefellsnes

4.33       See Reviews (6)
Ola
Ola
Autorka, Travelbay

Snaefellsnes is an extremely interesting peninsula in West Iceland , located west of the city of Borgarfjördur . This area is known as the miniature of Iceland because if you go here on a trip, you will see almost everything there is in the rest of the country. There are glaciers, craters, waterfalls, beaches and many, many other interesting places.

Snaefellsnes, Iceland

Snaefellsnes, Iceland - © Brate

When getting ready for a trip in this area, you should be prepared for an extraordinary amount of walking, so be sure to wear appropriate footwear. It takes about a day to visit the peninsula, but it is worth staying in this place for at least 2-3 days to be able to see everything. Therefore, you can stay in one of the most important cities in the region, such as Stykkishólmur or Grundarfjördur .

For whom?

Snaefellsnes is a paradise for people who love nature, hiking and everything that Iceland loves. If you dream to see the landmarks of this country, but unfortunately you don't have much time during your vacation, go to this amazing peninsula. Only here you will be able to see all the natural wonders that were created on the entire island.

Gallery

  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
  • Snaefellsnes
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Brate

Recommended accomodations

Here are the accommodations that we can recommend with a clear conscience. We only recommend hotels that we have visited ourselves.
Dis Cottages
Exceptional
747 Reviews
9.2
Brate

Dis Cottages

Dis Cottages to urocze domki, które gwarantują ciszę i spokój. Obiekt obejmuje nowoczesną sypialnię, ładną łazienkę, dobrze wyposażoną łazienkę oraz śliczny taras. W okolicy znajdują się góry i woda, co tylko zachęca do spacerów i innych aktywności. Pobyt tutaj to niesamowite przeżycie, zwłaszcza wieczorem, gdy się wyjdzie na taras. To jest magia, którą polecam każdemu.

Arnarstapi Hotel
Fantastic
580 Reviews
8.1
Brate

Arnarstapi Hotel

Arnarstapi Hotel położony jest w świetnej lokalizacji, blisko Parku Narodowego Snaefellsjokull. Pokoje są klasyczne, przez co odrobinę puste, ale za to posiadają piękną łazienkę. Goście poza wygodnym łóżkiem, wieczorami mogą się relaksować przed tv lub wyjść na drinka. W pobliżu znajdują się dwie restauracje, w których można spróbować lokalnej kuchni oraz wiele innych ciekawych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć.

Grund í Grundarfirdi
Excellent
626 Reviews
8.9
Brate

Grund í Grundarfirdi

Grund í Grundarfirdi jest niepozornym pensjonatem, który na pierwszy rzut oka przypomina raczej prywatny dom. W środku to wrażenie się utrzymuje, ale jest to niezwykle pozytywne, ponieważ wokół czuć rodzinną atmosferę. Pokoje są raczej bez wyrazu, ale widok z okna w zupełności to rekompensuje braki. Ponadto goście mają do dyspozycji prywatną plażę, na której mogą podziwiać przepiękne zachody słońca.

Hotel Búdir
Excellent
425 Reviews
8.7
Brate

Hotel Búdir

Hotel Búdir znajduje się w przepięknej okolicy, w której można podziwiać zarówno góry, jak i morze. Pokoje są urządzone tradycyjnie z wykorzystaniem elementów z dawnej epoki, co stwarza niesamowitą atmosferę. Na miejscu funkcjonuje w podobnym klimacie bar oraz niezwykle przytulna jadalnia, w której można zjeść smaczne śniadanie serwowane w formie bufetu. Dzięki urokowi tego miejsca pobyt był naprawdę udany i zostawił masę pięknych wspomnień.

Hótel Fransiskus Stykkishólmi
Excellent
1227 Reviews
8.8
Brate

Hótel Fransiskus Stykkishólmi

Hótel Fransiskus Stykkishólmi posiada świetną lokalizację, z której do wielu atrakcji jest naprawdę blisko. Pokoje są duże, jasne i świetnie wyposażone, a ponadto posiadają całkiem sporą łazienkę. Na gości czeka śniadanie, które dostosowano również do potrzeb dzieci, co nas miło zaskoczyło. Ponadto widać, że personel bardzo dba o swoich gości i chętnie udziela wszystkich informacji. Warto jeszcze wspomnieć, że widok z okna pokoju jest niesamowity, więc chociażby z tego względu warto się tutaj zatrzymać.

Read more

Islandia
What to see in Iceland?
Islandia
National parks in Iceland
Islandia
Activities in Iceland
Islandia
Off the trail in Iceland
Brate
EN
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icon
©2023 Brate
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia