Hornstrandir

4.00       See Reviews (6)
Ola
Ola
Autorka, Travelbay

Hornstrandir is an extremely interesting peninsula located in northwestern Iceland , in the Westfjords region . This area has been uninhabited since the middle of the 20th century, there are no roads here, and the only thing you can meet is beautiful nature in its full form. If you want to go on a unique journey, an expedition to Hornstrandir will guarantee it.

Hornstrandir, Iceland

Hornstrandir, Iceland - © Brate

Remember that it is not possible to buy food in Hornstrandir, so prepare your provisions before you set off here. However, if you decide to use the services of a guide, in addition to learning about the amazing history of this place, you will reach an old farm, where a special dinner will be prepared with Icelandic dishes.

For whom?

Hornstrandir is definitely a place for people who want to unite with nature and are not bothered by the lack of civilization. Therefore, if you dream about a break from the noisy city and recharge your batteries in the company of beautiful animals, you will definitely like a trip to this peninsula.

Gallery

  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
  • Hornstrandir
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Brate

Recommended accomodations

Here are the accommodations that we can recommend with a clear conscience. We only recommend hotels that we have visited ourselves.
Hotel Isafjördur
Very good
716 Reviews
8
Brate

Hotel Isafjördur

Hotel Isafjördur mieści się w świetnej lokalizacji, blisko fiordów i gór. Cały obiekt urządzony jest nowoczesnym stylu, w którym dominują szarości. Pokoje są przestronne, czyste i dobrze wyposażone. Goście mogą spróbować różnorodnej kuchni, którą wzbogacono o islandzkie akcenty. Ponadto w hotelu akceptują zwierzęta, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że wybór miejsca był dobrą decyzją.

Súðavík apartment
Fantastic
254 Reviews
8.1
Brate

Súðavík apartment

Súðavík apartment jest bardzo przyjemnym i przytulnym pomieszczeniem, w którym znajdują się wszystkie potrzebne rzeczy. Wystrój kojarzy się ze śródziemnomorskim klimatem, w którym dominuje biel i prostota. Łóżka są wygodne, kuchnia dobrze wyposażona tak jak strefa wypoczynkowa. W dodatku obiekt dysponuje sporym balkonem, z którego można podziwiać wspaniałe widoki.

Fisherman Hotel Westfjords
Fantastic
549 Reviews
8.4
Brate

Fisherman Hotel Westfjords

Fisherman Hotel Westfjords jest bardzo przyjemnym budynkiem, w którym mieszczą się duże, jasne, ale puste pokoje. Brakowało nam jakiegoś koloru, który ociepliłby choć trochę wnętrze. Poza tym reszta gwarantowała udany pobyt. Na miejscu można spróbować dań przygotowanych głównie z ryb oraz można zakupić prowiant na lunch. Wieczorem natomiast jest możliwość relaksu przy drinku, dzięki czemu można naładować baterie na następny dzień.

Country Hotel Heydalur
Excellent
951 Reviews
8.9
Brate

Country Hotel Heydalur

Country Hotel Heydalur znajduje się w przepięknej okolicy, w której można się zrelaksować i spokojnie przygotować na zaplanowane wycieczki. W środku wystrój jest ciepły i bardzo przytulny, nawet pokoje, które na pierwszy rzut oka tak nie wyglądają. Na gości poza lokalną kuchnią, czeka sauna, basen oraz wanna z hydromasażem. Ponadto na miejscu można wynająć kajaki i pojeździć konno, co stanowiło dla nas miły dodatek pośród wielu innych atrakcji.

Hótel Djúpavík
Excellent
356 Reviews
8.7
Brate

Hótel Djúpavík

Hótel Djúpavík posiada możliwie najlepszą dla nas lokalizację. Jest to piękny, kolorowy budynek, z którego można podziwiać zarówno morze, jak i góry. Wystrój jest dość oryginalny, czego dowodem są meble niepasujące do niczego, ale całość tworzy coś kolorowego i przyjaznego. Poza tym reszta, czyli pyszne posiłki, piękna okolica i ludzie, którzy pomagają zorganizować wycieczki, sprawia, że pobyt w tym miejscu, to naprawdę doskonale spędzony czas.

Read more

Islandia
What to see in Iceland?
Islandia
National parks in Iceland
Islandia
Activities in Iceland
Islandia
Off the trail in Iceland
Brate
EN
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icon
©2023 Brate
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia