Gullfoss

4.07       See Reviews (14)
Ola
Ola
Autorka, Travelbay

Gullfoss is a beautiful waterfall in the southwest of Iceland and one of the country's most important attractions . So if you are planning a trip to the island of ice and fire, you should include this place on your tourist map.

Gullfoss, Iceland

Gullfoss, Iceland - © Brate

This waterfall is located on the Hvítá River , which springs from the glacial lake of Hvítárvatn. It consists of two cascades, the height of which is 11 and 21 meters. Initially, it was planned to create a hydroelectric plant here, but fortunately the project was not implemented, and instead, a nature reserve was created around Gullfoss in 1979.

For whom?

If you are a fan of the unique performances that nature offers and you like to walk in the picturesque countryside, then you will surely like the Gullfoss waterfall. In addition, there is a shop and a cafe on site, so if you prefer to enjoy the views while sipping a warm drink, you can be sure that it will be possible at this point.

Gallery

 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
 • Gullfoss
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Brate

Recommended accomodations

Here are the accommodations that we can recommend with a clear conscience. We only recommend hotels that we have visited ourselves.
Litli Geysir Hotel
Excellent
1230 Reviews
8.7
Brate

Litli Geysir Hotel

Litli Geysir Hotel to przyjemny budynek położony niedaleko wodospadu Gullfoss, na czym nam bardzo zależało. Pokoje są nowoczesne i bardzo przytulne, szczególnie łazienka przypadła nam do gustu. Całość była czysta i zadbana. Ponadto warto pochwalić obsługę, która jest przyjaźnie nastawiona do gości i sprawia, że cały pobyt był bardzo udany.

Hotel Gullfoss
Excellent
1272 Reviews
8.9
Brate

Hotel Gullfoss

Hotel Gullfoss posiada naprawdę świetną lokalizację. W środku zadbano o nowoczesny wystrój, w którym dodano elementy industrialne. Podobnie wyglądają pokoje, gdzie dodatkowo zadbano o komfort gości w postaci wygodnych łóżek. Obiekt oferuje bardzo smaczne posiłki oraz bar, w którym można się zrelaksować po aktywnym dniu, co dodatkowo wpływa na pozytywne wrażenia w czasie pobytu.

Torfhús Retreat
Unknown
62 Reviews
9.6
Brate

Torfhús Retreat

Torfhús Retreat jest niezwykle malowniczym obiektem, w bardzo dobrej lokalizacji. Wnętrze domku po prostu mnie urzekło, zwłaszcza dbałość o szczegóły, które idealnie dopełniały całość. W dodatku można tutaj liczyć na pełną prywatność, czego zazwyczaj w takich miejscach się nie doświadcza. Śniadania są serwowane w formie bufetu i co ważne, przygotowano wiele produktów wegetariańskich, dzięki czemu nie chodziłam głodna.

Hotel Geysir
Exceptional
1955 Reviews
9.3
Brate

Hotel Geysir

Hotel Geysir został urządzony w nowoczesnym stylu i od razu widać, że zadbano o każdy szczegół. Niestety, dla nas wnętrze było trochę ponure, szczególnie łazienka, której przydałoby się lepsze oświetlenie. Poza tym cały pobyt był bardzo udany, na co wpływ miały przede wszystkim przyjemna atmosfera, dobre śniadania oraz miła obsługa.

Icelandair Hotel Fludir
Fantastic
1043 Reviews
8.5
Brate

Icelandair Hotel Fludir

Icelandair Hotel Fludir położony jest w przepięknej okolicy. Pokoje są ładne i czyste, ale odrobinę za małe. Za to taras był niesamowity, zwłaszcza w nocy, gwarantował niezapomniane widoki. Goście mogą zjeść smaczne, regionalne posiłki w bardzo przyjemnej restauracji, która dba o jakość produktów. W dodatku personel jest niezwykle pomocny przy organizacji wyjazdów po okolicznych atrakcjach, co dla nas było miły zaskoczeniem i jeśli jeszcze kiedyś wrócimy, to na pewno zatrzymamy się w tym miejscu.

Read more

Islandia
What to see in Iceland?
Islandia
National parks in Iceland
Islandia
Activities in Iceland
Islandia
Off the trail in Iceland
Brate
EN
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icon
©2023 Brate
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia