Grimsey

3.83       See Reviews (6)
Ola
Ola
Autorka, Travelbay

Grímsey is a small island in the Greenland Sea , located in the Arctic Circle 40 km from the Flateyjarskagi peninsula . It is considered to be the most northern part of Iceland, where people live. If you want to visit it, be prepared for a few surprises.

Grimsey

Grimsey, Iceland - © Brate

The first is a ferry trip that departs from Dalvík . There is also a small airport on site that picks up flights from Akureyri . If you are already there, get yourself comfortable shoes and prepare yourself for unique, hiking tours, during which you will get to know, among others, beautiful cliffs .

For whom?

Grímsey is a place for people who value peace above all else. It is one of the few places where you can stay and appreciate this unique place. If you love new experiences, a trip to this island will surely meet your expectations.

Gallery

  • Grimsey
  • Grimsey
  • Grimsey
  • Grimsey
  • Grimsey
  • Grimsey
  • Grimsey
  • Grimsey
  • Grimsey
  • Grimsey
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Brate

Recommended accomodations

Here are the accommodations that we can recommend with a clear conscience. We only recommend hotels that we have visited ourselves.
Guesthouse Básar
Unknown
126 Reviews
9.6
Brate

Guesthouse Básar

Guesthouse Básar posiada najlepszą lokalizację, na samej wyspie, co było dla nas bardzo ważne. Budynek jest bardzo ciekawy, zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Pokoje są proste, czyste i przytulne. Ponadto obiekt oferuje smaczne posiłki, kawę herbatę i wiele udogodnień w postaci np. karty wędkarskiej. Ogólnie atmosfera w pensjonacie jest niezwykle radosna i przyjazna, dzięki czemu nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Bardzo przyjemne miejsce, które naprawdę warto odwiedzić.

Hólmavað Guesthouse
Unknown
120 Reviews
9.6
Brate

Hólmavað Guesthouse

Hólmavað Guesthouse jest niezwykle przyjaznym domem położonym w pięknej okolicy z widokiem na jezioro. Pokoje są trochę ciasne i bez przemyślanego wystroju, co trochę razi. Łazienka za to jest przestronna i przyjemna w odbiorze. Ponadto w środku znajduje się świetnie wyposażona kuchnia, w której znajduje się m.in. zmywarka. Jednak najważniejszym elementem w tym miejscu jest bez wątpienia otoczenie, które wprost zapiera dech w piersiach. Coś pięknego, co polecam każdemu.

Nordic Natura
Unknown
174 Reviews
9.6
Brate

Nordic Natura

Nordic Natura to przepiękne miejsce, w którym każdy będzie mógł nie tylko wypocząć, ale również cieszyć się wspaniałymi widokami. Domek jest genialnie zaprojektowany. Całość urządzona jest w nowoczesnym stylu, który gwarantuje funkcjonalność i komfort. Poza świetną kuchnią i piękną łazienką jest jeszcze uroczy taras, który stanowi idealny punkt obserwacyjny nocnego nieba.

Grenivik Guesthouse
Unknown
167 Reviews
9.9
Brate

Grenivik Guesthouse

Grenivik Guesthouse znajduje się w świetnej lokalizacji, która stanowi świetną bazę wypadową dla pieszych wycieczek. Pokoje są bardzo przytulne i posiadają prywatną łazienkę, co w tej okolicy jest raczej rzadkością. W dodatku na miejscu serwowane jest śniadanie w formie bufetu, które jest naprawdę smaczne. Mogę z czystym sumieniem polecić ten pensjonat jako miejsce, w którym można naprawdę wypocząć.

Brimnes Bungalows
Excellent
572 Reviews
8.7
Brate

Brimnes Bungalows

Brimnes Bungalows to bajkowy domek zlokalizowany w wyjątkowo malowniczej okolicy. Wewnątrz domku dominuje drewno, co podkręca ogólny klimat otoczenia. Pokoje są raczej małe i trzeba uważać na sufit, jak się wstaje z łóżka. Poza tym cały obiekt jest naprawdę świetnie wyposażony i niczego nie brakuje. Czas spędzony tutaj był wyjątkowy i nawet nie wiem, kiedy minął. Bardzo polecam to miejsce.

Read more

Islandia
What to see in Iceland?
Islandia
National parks in Iceland
Islandia
Activities in Iceland
Islandia
Off the trail in Iceland
Brate
EN
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icon
©2023 Brate
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia