Glymur

4.38       See Reviews (8)
Ola
Ola
Autorka, Travelbay

Until recently, Glymur was the largest waterfall in Iceland . It is situated in the western part of the country on the small Botnsá River, which flows from Lake Hvalvatn . Its height is 198 m and loses only to Morsarfoss, which is 42 m higher. If you want to see it, you need to prepare for an extraordinary trip to the Botndalur Valley .

Glymur

Glymur, Iceland - © Brate

For whom?

If you like to spend time actively and you are not afraid of hiking on the rocks, then a trip to Gylmur is definitely for you. This waterfall is a beautiful showcase of Iceland, which is one of the most important points on the country's tourist map.

Gallery

  • Glymur
  • Glymur
  • Glymur
  • Glymur
  • Glymur
  • Glymur
  • Glymur
  • Glymur
  • Glymur
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Brate

Recommended accomodations

Here are the accommodations that we can recommend with a clear conscience. We only recommend hotels that we have visited ourselves.
Hotel Glymur
Fantastic
498 Reviews
8.4
Brate

Hotel Glymur

Hotel Glymur znajduje się w świetnej lokalizacji, która dodatkowo mieści się w pięknej okolicy. Pokoje są jasne, nowoczesne i przytulne, co dla mnie jest gwarancją wypoczynku. W hotelowej restauracji można spróbować lokalnej kuchni, która jest naprawdę smaczna. W dodatku na gości czekają wanny z hydromasażem, w których można się zrelaksować po całym dniu.

Hotel Laxarbakki
Excellent
1272 Reviews
8.8
Brate

Hotel Laxarbakki

Hotel Laxarbakki gwarantuje wspaniały pobyt w przepięknym otoczeniu. Na gości czekają bardzo wygodne łóżka oraz duże, czyste łazienki. Hotel oferuje bardzo smaczne posiłki oraz drinki serwowane w barze, a ponadto goście mogą skorzystać z łaźni parowej. Dlatego po całym pobycie jestem pewien, że kiedyś tu wrócę.

Kidafell
Excellent
87 Reviews
8.9
Brate

Kidafell

Kidafell to uroczy domek z pięknym ogrodem. Pokoje nie są szczytem marzeń, jeśli chodzi o komfort, ale za to są ciepłe i czyste. Trochę szkoda, że łazienka jest wspólna dla wszystkich gości, jednak ogólna atmosfera i samo miejsce sprawia, że chce się tu wracać. Zawsze będę polecać Kidafell jako idealną bazę wypadową dla podróży po Islandii.

Móar guesthouse
Fantastic
692 Reviews
8.3
Brate

Móar guesthouse

Móar guesthouse jest przyjemnym pensjonatem położonym w Akranes, co stanowi jeden z najlepszych przystanków, jeśli chce się odwiedzić Glymur. Pokoje są proste, ale wyjątkowo przytulne i zadbane. W dodatku z okna można podziwiać morze, co dodatkowo ociepla cały wizerunek. Jedyne, co może przeszkadzać, to wspólna część jadalna oraz łazienka, jednak dla nas nie stanowiło to problemu.

B59 Hotel
Fantastic
1203 Reviews
8.2
Brate

B59 Hotel

B59 Hotel położony jest w pięknej miejscowości Borganes, z której do Glymur jedzie się jedynie 40 minut. Wnętrze jest eleganckie i bardzo klimatyczne. Bardzo spodobała nam się kolorystyka i wykonanie pomieszczeń, widać tutaj dbałość o szczegóły, co zazwyczaj jest pomijane w przypadku dużych hoteli. Dla gości przewidziano smaczne śniadania w postaci bufetu oraz centrum fitness, które skutecznie umila czas w trakcie pobytu.

Read more

Islandia
What to see in Iceland?
Islandia
National parks in Iceland
Islandia
Activities in Iceland
Islandia
Off the trail in Iceland
Brate
EN
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icon
©2023 Brate
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia